مدیر مرکز تحقیقات مواد معدنی ایران – یزد از شروع اولین دوره تربیت کارور دستگاه حفاری در سال ۱۴۰۲ در این مرکز خبر داد.

به گزارش رویداد شرق به نقل از روابط عمومی مرکز تحقیقات یزد، محمدرضا علمدار یزدی درباره برگزاری این دوره توضیح داد: بر اساس تفاهم نامه ماده ۱۷ اساسنامه سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران با شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران این دوره‌ها در محل مرکز تحقیقات مواد معدنی ایران – یزد برگزار می‌شود.

وی بیان کرد: این دوره با حمایت‌های ایمیدرو و ایمپاسکو و میزبانی مرکز تحقیقات مواد معدنی ایران – یزد، با هدف تربیت نیروی ماهر به مدت ۳۰ روز برگزار می‌شود که کارآموزان علاوه بر دریافت مدرک فنی و حرفه‌ای معتبر، آماده ورود به بازار کار می‌شوند.

علمدار یزدی توضیح داد: امروزه به دلیل گسترش فعالیت های اکتشافی معدنی علاوه بر نیاز دستگاه های پیشرفته حفاری، نیروی انسانی ماهر و توانمند به منظور اجرایی شدن این فعالیت ها امری ضروری است و مرکز تحقیقات مواد معدنی ایران – یزد در همین راستا اقدام به طراحی این دوره‌ها کرده است.

وی ادامه داد: تا پایان سال ۱۴۰۲ دوره های متنوعی با عنوان تربیت کارور دستگاه حفاری، آتشکاری، گوهر تراشی، کار با GPS، نقشه برداری معدنی با پهپاد، آموزش های رانندگی ویژه ماشین آلات معدنی از جمله دامپتراک، بیل مکانیکی و … در این مرکز برگزار خواهد شد.

مدیر مرکز تحقیقات مواد معدنی ایران – یزد در پایان خاطرنشان کرد: مرکز تحقیقات مواد معدنی ایران – یزد در برگزاری این دوره‌ها میزبان کارآموزان دوره‌های مختلف از سراسر کشور خواهد بود.