سومین تفاهم‌نامه همکاری مشترک بانک اقتصادنوین و کمیته امداد امام‌خمینی‌(ره) استان سیستان و بلوچستان در قالب تأمین مالی طرح‌های خوداشتغالی در مناطق روستایی این استان امضا و مبادله شد.

به گزارش رویداد شرق به نقل از روابط عمومی بانک اقتصادنوین، بر اساس این تفاهم‌نامه، بانک اقتصادنوین در راستای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی خود و در جهت توانمندسازی و محرومیت‌زدایی، از طرح‌های خوداشتغالی مددجویان کمیته امداد امام‌خمینی‌(ره) استان سیستان‌و‌بلوچستان حمایت می‌کند.

در این تفاهم‌نامه ۶۳ طرح خوداشتغالی شامل ۲۵ کارگاه خیاطی، ۲۶ کارگاه قالی‌بافی و ۱۲ گلخانه‌ خانگی با حمایت بانک اقتصادنوین راه‌اندازی می‌شود که از طریق آن‌ها مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام‌خمینی‌(ره) در این استان می‌توانند با کمک راهبران شغلی این نهاد، صاحب شغل پایدار شوند.

گفتنی است، پیش‌تر و در سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ دو تفاهم‌نامه میان بانک اقتصادنوین و کمیته امداد امام‌خمینی‌(ره) منعقد شده بود که طی آن‌ها ۱۰۱ طرح خوداشتغالی در حوزه‌های پرورش دام و آبزیان، قالی‌بافی و تصفیه آب خانگی راه‌اندازی شده است که با احتساب سومین تفاهم‌نامه، مجموع طرح‌های اجراشده در این استان به ۱۶۴ مورد بالغ می‌شود.