وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه همکاری وزارت راه و شهرسازی و فراجا موجب تسهیل در سفرهای اربعین شد، گفت: دولت همه تلاش خود را می کند تا بازگشت زائران به راحتی انجام شود.

به گزارش رویداد شرق به نقل از وزارت راه و شهرسازی، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی امروز پنجشنبه در حاشیه بازدید از قرارگاه اربعین فراجا در محل مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات فراجا ضمن ارتباط ویدئو کنفرانسی با مرزهای مهران،خسروی، ریمدان، میرجاوه تمرچین، باشماق، چذابه و شملچه به صورت آنلاین در جریان آخرین وضعیت تردد و خدمات دهی به زائران قرار گرفت.

وزیر راه و شهرسازی در این بازدید و دیدار با سردار رادان فرمانده فراجا ، ضمن تقدیر و تشکر از خدمات فراجا در تسهیل تردد زائران اربعین، گفت: امسال با راه اندازی سامانه نظارت بر گذرنامه ها و توافقی که با کشور عراق و طرف متناظر عراقی صورت گرفته موجبات سهولت تردد در پایانه های مرزی فراهم گردیده و مردم محصول این تلاش ها را در سفرهای اربعین شاهد بودند.

همکاری فراجا و راهور و تسهیل در سفرهای اربعین

وزیر راه و شهرسازی ادامه  داد: اقدامات دیگری که در ۶ پایانه مرزی انجام شد در حوزه فراجا و راهور اقدامات موثری بود. شبکه راه‌های کشور تحت نظارت پلیس راهور است که در کنار آن توسعه زیرساخت ها و راه های مواصلاتی در مسیرهای منتهی به این ۶ پایانه هم تصادفات را کاهش داده است و هم عبور و مرور را تسهیل کرده است. 
بذرپاش در ادامه گفت: امسال شاهد هستیم که در دو محور اصلی ایلام به مهران و اهواز به چذابه  ۴ خطه شده است و با چهارخطه شدن این مسیر  جریان عبور خودرو را تا دو برابر افزایش داده است و همچنین تردد در این محور با سرعت مطمئنه، ایمنی سفر را نیز به همراه اورده است.

معطلی‌های اربعین امسال به حداکثر ۲۵ دقیقه رسید

بذرپاش ادامه داد: در سال گذشته در فاصله ایلام به مهران در برخی مناطق در اوج تردد ترافیک ۱۳ تا ۱۴ ساعته را شاهد بوده ایم که امسال این ترافیک حداکثر ۲۰ تا ۲۵ دقیقه بوده است و اینها نشان می‌دهد که هم زیرساخت ها توسعه مناسبی پیدا کرده است و هم نظارت پلیس مناسب بوده است. 

تردد ۲ هزار و ۴۰۰ اتوبوس در روز گذشته در پایانه برکت

وی افزود: امروز و فردا بیشترین حجم ترافیک و بازگشت زائران رخ می دهد. روز گذشته صرفا از پایانه برکت مرز مهران ۲ هزار و ۴۰۰ اتوبوس به سایر نقاط کشور تردد داشته است. 
وزیر راه و شهرسازی توضیح داد: دولت همه تلاش خود را می کند تا بازگشت زائران به راحتی انجام شود.