وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: اکنون میراث‌دار مجموعه‌ای از سیاست‌ها هستیم که ثمره آن ناترازتر شدن برخی از بانک های کشور است.

«سید احسان خاندوزی» امروز (چهارشنبه) در مراسم آیین رونمایی از صندوق‌های بازنشستگی تکمیلی اعلام کرد: نکته مهم در مورد صندوق‌ها این است که متاسفانه به دلیل وجود سیاست‌های تنظیم‌گری در سال‌های گذشته شاهد یک ناترازی در صندوق‌های بازنشستگی بودیم.

وی اظهار داشت: این ناترازی فقط مختص به ایران نیست؛ بلکه مساله مربوط به صندوق‌های بازنشستگی چندین سال است که به عنوان یکی از موضوعات مهم در کشورها تلقی می‌شود.

خاندوزی با بیان اینکه در ایران از جهت متفاوتی مبتلا به این ناترازی شدیم، خاطرنشان کرد: مساله علاج ناترازی ساختاری اقتصادی یک مساله از جنس بلندمدت و میان مدت است که به تدریج رخ می‌دهد و به تدریج هم باید علاج شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه هر چقدر که در علاج آنها تاخیر داشته باشیم، هزینه اصلاح افزایش خواهد یافت، گفت: در ناترازی‌های بانکی هم با همین مساله مواجهیم، اکنون میراث‌دار مجموعه‌ای از سیاست‌ها هستیم که ثمره آن موجب ناترازتر شدن برخی از بانک‌های کشور شده است.