موفق به دریافت جایزه ی برترین شرکت در حوزه ی مسئولیت های اجتماعی، میان سازمان های بزرگ دنیا از سوی کنوانسیون های جهانی صنعت نفت world petroleum) گردید.

جایزه ی جهانی صنعت نفت هر سه سال یکبار توسط کنوانسیون جهانی صنعت نفت در سه حوزه ی: مسئولیت اجتماعی، توسعه ی تکنولوژی، تنوع و گوناگونی برگزار می گردد.

این مهم پس از ارائه ی دستاوردهای برجسته ی پتروشیمی مارون در زمینه ی حفاظت از محیط زیست، فعالیت های بشر دوستانه و خیرخواهانه، همکاری موثر در توسعه ی زیرساخت های منطقه، خلق آینده ی پایدار و تعریف پروژه های بهبودی نظیر بهسازی و احداث تاسیسات جمع آوری گازهای مشعل مناطق نفت خیز جنوب به کمیته ی داوران معتبر بین المللی و ارزیابی آنها صورت پذیرفت.

در رقابت مذکور بیش از ۴۰۰ شرکت از کشورهای مختلف جهان در حوزه ی صنعت نفت، گاز و پتروشیمی شرکت نموده و پتروشیمی مارون با درخشش خیره کننده توانست در ابتدا به جمع ۹ فینالیست جایزه راه یابد و سپس با کسب برترین امتیاز نسبت به رقبا رتبه ی اول سازمان های بزرگ در زمینه مسئولیت های اجتماعی را از سوی بیست و چهارمین جایزه ی جهانی صنعت نفت کسب کند.

کنوانسیون صنعت نفت در انگلستان، انجمن تخصصی را در سال ۱۹۳۳ تاسیس نمود و طی سالیان اخیر با حمایت سازمان ملل و شرکت های پیش رو و بین المللی توانسته است نقشی ارزنده در زمینه تسهیم دانش، میان شرکت های نفتی در دنیا ایفا نماید.

مراسم اهدای جوایز بیست و چهارمین کنوانسیون بین المللی صنعت نفت در شهر کلگری کانادا در مورخ ۲۱ سپتامبر ۲۰۲۳ در خلال مجمع عمومی کنوانسیون صنعت نفت با حضور بیبش از ۱۰۰۰ شرکت کننده از ۱۱۱ کشور جهان برگزار گردید که در این میان می توان از شرکت های aramco عربستان و micro_bac از کشور آمریکا نام برد. حامیان این رویداد تخصصی از شرکت های بین المللی نظیر cnpc, chevron,bp, Sinopec و… بوده اند.