پروژه خط تولید محصولات پودری پروتئینی دانش بنیان رامک که با تسهیلات ۳۳۳ میلیارد ریالی بانک صنعت معدن از محل منابع بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۴۰۱ تامین مالی شده است، آغاز شد.

به گزارش رویداد شرق به نقل از روابط عمومی بانک صنعت و معدن،خط جدید تولید انواع پودر شیرخشک، پودرآب پنیر، انواع کره پاستوریزه شرکت فرآورده‌های لبنی رامک توسط محمدهادی ایمانیه استاندار فارس و معاونان وی و با حضور مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان فارس، جمعی دیگر از مسئولان استانی و مدیر استانی این بانک روز پنجشنبه هفدهم اسفندماه افتتاح و به بهره برداری رسید.
طرح توسعه خط دوم شرکت یادشده مربوط به تولید انواع پودر های لبنی، پودرشیرخشک، آب پنیر و انواع کره پاستوریزه با ظرفیت سالیانه ۹ هزارتن و اشتغال ۶۰ نفر می باشد. 
 مواد اولیه این طرح توسعه، شیر پاستوریزه آب پنیر پاستوریزه و خامه پاستوریزه با کاربرد استفاده در دیگر صنایع لبنی و توسعه صادرات است.
با اجرایی شدن طرح توسعه و بهره‌برداری از دو خط تولیدی جدید این کارخانه در زمینه تولید و بسته‌بندی شیر فراپاستوریزه و محصولات پودری شیر خشک و پودر آب پنیر، نیاز مصرفی بخشی از بازار استان و کشور به این محصولات، تامین می‌شود.
گفتنی است؛ سال۱۴۰۰اولین خط تولید پودر شیرخشک این شرکت افتتاح شده بود که باتوجه به توسعه فعالیت و توان صادراتی خط دوم آن افتتاح شد.