در نخستین سمینار و نمایشگاه فناوری های نوین در حوزه پیشگیری و کاهش آلودگی هوا، که به همت سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی و سازمان حفاظت محیط زیست استان خوزستان برگزار گردید، شرکت پتروشیمی امیرکبیر با اجرای اقدامات و پروژه‌های بهبود در راستای کاهش آلودگی هوا موفق به دریافت تندیس و لوح تقدیر این رویداد شد.

به گزارش رویداد شرق به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل پتروشیمی امیرکبیر، رئیس محیط زیست این شرکت با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه محیط زیست گفت: با همت مهندسین ایرانی و تلاش های بی وقفه در جهت بهسازی فرایند پالایش خوراک در پتروشیمی امیرکبیر، حجم قابل توجهی از آلاینده های هوا در این مجتمع کاهش یافته است.

آناهید صدریان با تاکید بر رسالت امیرکبیر در تولید محصولات با کیفیت با رعایت مسائل زیست محیطی افزود: در سال جاری، نرخ آلایندگی این کارخانه نسبت به سنوات گذشته کاهش چشمگیری داشته است که این روند مثبت در ادامه نیز تداوم خواهد داشت.

وی با بیان اقدامات ویژه اداره HSE امیرکبیر خاطرنشان کرد: کسب تندیس ویژه این سمینار با دریافت مستندات دقیق از فعالیت های صورت گرفته و داوری آنها توسط سازمان حفاظت از محیط زیست کشورصدرت پذیرفته است.

وی در پایان با ابراز امیدواری نسبت به اجرای قانون هوای پاک و بهره مندی از دانش و فناوری های نوین گفت: با یاری خداوند متعال و در آینده ای نزدیک، اخبار خوشی در خصوص حراست از مواهب طبیعی و حفاظت از اقلیم بندر زیبای ماهشهر توسط شرکت پتروشیمی امیرکبیر منتشر خواهد شد.