معاون اقتصادی و مالی فولاد مبارکه گفت: پس از اینکه هیئت‌مدیره شرکت فولاد مبارکه گزارش توجیهی افزایش سرمایه از محل سود انباشته به میزان ۲۸ هزار میلیارد تومان را تهیه و به حسابرس مستقل و بازرس قانونی ارائه کرد، حسابرس نیز پس از بررسی‌های انجام‌شده تأییدیه این افزایش سرمایه ۳۵ درصدی را صادر کرد. به […]

به گزارش رویداد شرق به نقل از ایراسین، مهدی کویتی، معاون اقتصادی و مالی فولاد مبارکه اظهار کرد: شرکت فولادمبارکه در حال حاضر با دارا بودن بیش از ۱۳۰ شرکت در گروه خود و با سرمایه ثبتی به ارزش اسمی ۸۰ هزار میلیارد تومان به‌عنوان بزرگ‌ترین هلدینگ عملیاتی کشور شناخته می‌شود. در تابلوی معاملاتی بازار سرمایه نیز ارزش شرکت هم‌اکنون نزدیک به ۵۰۰ هزار میلیارد تومان است که از این منظر نیز در جایگاه دوم بازار سرمایه قرار دارد.

بنابر اظهارات معاون اقتصادی و مالی فولاد مبارکه، عظمت فولاد مبارکه را نمی‌توان تنها در قالب این ارقام خلاصه کرد؛ چراکه این شرکت همواره به‌عنوان پیشتاز در عرصه صنعتی و بالأخص تولید فولاد، نه‌تنها در ایران، بلکه در کل دنیا مطرح بوده و برای حفظ این جایگاه برنامه‌ها و استراتژی‌هایی را در قالب طرح‌های توسعه با هدف بی‌نیازی کشور به واردات و خودکفایی صنعتی، اشتغال‌زایی، ارزآوری و… تدوین کرده است.

کویتی در تشریح این افزایش سرمایه گفت: در این راستا گزارش توجیهی افزایش سرمایه از محل سود انباشته به میزان ۲۸ هزار میلیارد تومان توسط هیئت‌مدیره محترم تهیه و به حسابرس مستقل و بازرس قانونی ارائه گردید. حسابرس نیز پس از بررسی‌های انجام‌شده تأییدیه این افزایش سرمایه را صادر کرد. در حال حاضر نیز این گزارش به سازمان بورس و اوراق بهادار تهران ارسال شده تا پس از اخذ تأییدیه نهایی آن سازمان مجوز برگزاری مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام دریافت و افزایش سرمایه پس از تصویب سهام‌داران اعمال گردد.

وی خاطرنشان کرد: قطعاً با اجرای این افزایش سرمایه نه‌تنها کام سهام‌داران فولاد شیرین خواهد شد، بلکه برکات آن به کل کشور و مردم عزیز ایران نیز خواهد رسید؛ چراکه انتظار داریم با به ثمر نشستن طرح‌های توسعه اشاره‌شده در گزارش توجیهی افرایش سرمایه، اشتغال‌زایی، افزایش تولید، کاهش وابستگی کشور به واردات و در نهایت سودآوری گروه فولاد مبارکه بیش از گذشته افزایش یابد.