مدیرعامل و هیات مدیره گروه صنعتی ایران‌خودرو از فرماندهان عملیات H3 نیروی هوایی ارتش ایران در جنگ با عراق تقدیر کردند.

به گزارش رویداد شرق به نقل از ایکوپرس- مدیرعامل، رییس و اعضای هیات مدیره، از سرتیپ خلبان فرج الله براتپور به عنوان قهرمان جنگ و فرمانده دسته پروازی در حمله به H3 در خاک عراق قدردانی کردند. 
همچنین از سرتیپ خلبان حسین خلیلی، قهرمان جنگ و خلبان هواپیمای F14 و سرتیپ خلبان رضا رمضانی، قهرمان دفاع مقدس و از فرماندهان جنگ و خلبان هواپیمای F14 و همچنین سرهنگ خلبان جلیل دهقان، مدیر حادم (حفظ آثار دفاع مقدس) نهاجا (نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران) و خلبان هواپیمای F4 قدردانی شد. 
عملیات اچ ۳، یکی از عملیات‌ مهم نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در دفاع مقدس علیه نیروی هوایی عراق بود. از این عملیات به عنوان پیچیده‌ترین و همچنین بزرگ‌ترین عملیات‌ هوایی دنیا که به نام حمله فانتوم‌ها ثبت شده‌است، یاد می‌شود. طی این عملیات، فانتوم‌های نیروی هوایی ارتش ایران در تاریخ  ۱۵ فروردین ۱۳۶۰ پایگاه‌های هوایی اچ۳ را در عمق هزار کیلومتری عراق و در غربی‌ترین نقطه این کشور، در مرز مشترک عراق و اردن بمباران و منهدم ساختند.
در این عملیات، به نیروها و هواپیماهای ایران هیچ خسارتی وارد نشد، اما بیش از ۴۸ هواپیمای عراقی که بیش‌تر آن‌ها بمب‌افکن‌های روسی (میگ-۲۳، سوخو-۲۰، توپولف-۱۶، توپولف-۲۲) بودند، از بین رفتند. از این عملیات به عنوان یکی از موفق‌ترین عملیات‌های تاریخ جنگ‌های هوایی نام برده می‌شود.