بهزاد شیری مدیرعامل بانک با معرفی خدمات پست بانک ایران به عنوان بانک توسعه ای و تخصصی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، گفت: یکی از ماموریت‌های بانک حمایت مالی از شرکت‌های فعال حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات و دانش بنیان‌هاست.

 به گزارش رویداد شرق به نقل از اداره کل روابط عمومی پست بانک ایران، شیری در پنل نخست «اولین کنفرانس فرصت های سرمایه گذاری شبکه ملی اطلاعات و اقتصاد دیجیتال» که صبح امروز ۱۶ آبان ماه در اصفهان برگزار شد، با تاکید بر اینکه
پست‌ بانک ایران اعتقاد ویژه‌ای به اعطای تسهیلات به شرکت‌های دانش‌بنیان دارد، ادامه داد: تا پایان مهر ماه ۱۴۰۲، تعداد ۴۸ فقره وام به مبلغ سه هزار و ۷۰۶ میلیارد ریال به شرکت‌های دانش‌بنیان پرداخت شده است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در حال حاضر پست بانک ایران در ۴۰۳ شعبه  و ۵ هزار و ۷۲۳ باجه بانکی روستایی به مردم کشور به خصوص روستاییان خدمات مالی و بانکی ارائه می‌کند، افزود: در حال حاضر باجه‌های بانکی روستایی ۴۴ خدمت مالی و بانکی را به مشتریان در مناطق محروم و دور افتاده ارائه می‌دهند.
شیری با اشاره به نقش پست بانک ایران در رونق اقتصادی روستاها و اشتغال‌زایی گفت: تسهیل و دسترسی هر چه بیشتر روستاییان به خدمات متنوع بانکی به توسعه بیشتر اقتصاد روستا کمک خواهد کرد.
مدیرعامل پست بانک ایران افزود: اولویت پست بانک ایران توسعه اشتغال در مناطق محروم و روستایی است و با توسعه فعالیت‌های اشتغال‌زا در روستاها، برنامه دولت برای برقراری عدالت و جلوگیری از مهاجرت روستاییان اجرا می‌شود.