دو محصول بومی همراه اول در سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی اینوتکس رونمایی شد.

به گزارش رویداد شرق به نقل از اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، سیزدهمین نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری (INOTEX 2024) با حمایت و مشارکت همراه اول به عنوان نخستین و بزرگترین اپراتور تلفن همراه کشور از سه‌شنبه ۱۸ تا جمعه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ در پارک علم و فناوری پردیس برگزار شد.

همراه اول در بزرگترین رویداد زیست بوم نوآوری و فناوری کشور که سرمایه گذاران، تصمیم گیران و رهبران فناوری و نوآوری منطقه در آن شرکت داشتند و با حضور مسوولانی نظیر علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت، محمدصادق خیاطیان رییس صندوق نوآوری و شکوفایی، سیدمهدی فرحی قائم‌مقام بازرگانی وزارت صمت و محمد دهقان معاون حقوقی رییس جمهور همراه بود، از دو محصول مودم ۵G  بومی و فناوری SD-WAN بومی رونمایی کرد.

در راستای گسترش زیرساخت های شبکه ۵G  همراه اول، توسعه مودم ۵G بومی به عنوان یکی از پرکاربردترین نقاط انتهایی ارائه سرویس FWA در دستور کار مرکز تحقیق و توسعه قرار گرفت. 

در این راستا و در مرحله اول، طراحی و ساخت نیمه انبوه این محصول به سرانجام رسید.

راهکار SD-WAN به‌ عنوان نسل نوین مدیریت سرویس‌‌ شبکه های گسترده، با رفع مشکلات و محدودیت های شبکه های مرسوم، ضمن ارتقاء پایداری و تاب آوری شبکه WAN در سازمان های دارای شعب پراکنده، امکان راه اندازی سرویس های جدید، مدیریت متمرکز، امن و بهینه ارتباط میان مراکز و شعبه ها در نقاط جغرافیایی مختلف را فراهم می کند.

گفتنی است این دو محصول در واحد مدیریت سامانه ها و تجهیزات شبکه مرکز تحقیق و توسعه همراه اول و با مشارکت شرکت های دانش بنیان و توانمند داخلی، طراحی و پیاده سازی شده اند.