سایت آموزش خطوط هوایی مجتمع مس سرچشمه رفسنجان، با حضور معاون وزیر صمت و مدیرعامل شرکت مس، به بهره‌برداری رسید.

به گزارش رویداد شرق به نقل از مس‌پرس، مراسم افتتاح سایت آموزش خطوط هوایی مجتمع مس سرچشمه رفسنجان، با حضور دکتر محمدرضا موثقی‌نیا معاون وزیر صمت و رئیس هیئت عامل ایمیدرو، دکتر امیر خرمی‌شاد مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران، مهندس حسین محققی مدیر مجتمع مس سرچشمه رفسنجان و جمعی از معاونان و مدیران مجتمع در امور آموزش برگزار شد.

مدیر امور آموزش و توسعه شایستگی مجتمع در این مراسم گفت: پروژه «سایت آموزش خطوط هوایی» براساس ارزیابی‌ها و نیازسنجی‌های به‌عمل‌آمده توسط امور آموزش مجتمع مس سرچشمه با همکاری امور برق و نیروگاه‌ها به مساحت ۹۰۰ مترمربع در محل امور آموزش مجتمع به بهره‌برداری می‌رسد.

مهندس محمدرضا ابراهیم‌نژاد افزود: این سایت آموزشی در جهت افزایش مهارت‌هایی ازجمله فن‌ورزی شبکه هوایی، ارتینگ، کابل خودنگه‌دار، ایمنی در برق، ایمنی در ارتفاع و کاهش هزینه‌های ناشی از فقدان تخصص‌های مربوط ایجاد شده است.

وی تصریح کرد: این قابلیت‌ها و مهارت‌ها که در سایت آموزش خطوط هوایی توسط امور آموزش و توسعه شایستگی مجتمع مس سرچشمه رفسنجان راه‌اندازی شده، علاوه بر این مجتمع، قابل ارائه به دیگر مجتمع‌هاست.

همچنین در حاشیه این برنامه، از فضا و امکانات آموزشی امور آموزش و توسعه شایستگی و همچنین محل برگزاری مسابقات ملی مهارت در این امور بازدید و با برگزیدگان این مسابقات نیز گفت‌وگو شد.