معاون درمان سازمان تأمین‌اجتماعی از پرداخت بالغ بر ۳۸۰۰ میلیارد تومان از مطالبات مراکز دانشگاهی و غیردانشگاهی طرف قرارداد این سازمان و ادامه این پرداخت‌ها در ایام آتی خبر داد.

به گزارش رویداد شرق به نقل از روابط‌عمومی سازمان تأمین‌اجتماعی؛ دکتر مهدی اسلامی معاون درمان این سازمان در این زمینه گفت: در سال جاری و با تجهیز منابع صورت گرفته، سرعت و حجم پرداخت مطالبات مراکز طرف قرارداد افزایش یافته است و به تازگی نیز علاوه بر پرداخت‌های گذشته در این حوزه،  بیش از ۳۸۰۰ میلیارد تومان از مطالبات مراکز طرف قرارداد دانشگاهی و خصوصی پرداخت شده است.

وی افزود: این پرداخت‌ها شامل پرداخت ۱۵۵۵ میلیارد تومان به دانشگاه‌های علوم پزشکی و ۱۱۶۱ میلیارد تومان سهم سازمان تأمین‌اجتماعی از هزینه‌های دارویی به داروخانه‌های طرف قرارداد است.
معاون درمان سازمان تأمین‌اجتماعی افزود: در این مرحله از پرداخت مطالبات مراکز طرف قرارداد، همچنین ۸۳۷ میلیارد تومان از مطالبات رسیدگی‌شده مراکز غیردانشگاهی و ۲۹۵ میلیارد تومان نیز از مطالبات مراکز دیالیز طرف‌قرارداد پرداخت شده است.
دکتر اسلامی با تشکر از ارائه‌دهندگان خدمات سلامت که در امر درمان بیمه‌شدگان تأمین‌‌اجتماعی با این سازمان همکاری دارند از تلاش سازمان تأمین‌اجتماعی برای کاهش دوره زمانی بازپرداخت مطالبات مراکز طرف قرارداد این سازمان خبر داد و افزود: در تلاش هستیم که با بهبود شرایط منابع سازمان تأمین‌اجتماعی متأثر از برنامه‌های تحولی در حال پیگیری در این سازمان، ‌در ماه‌های آتی هم پرداختی‌ها به مراکز طرف قرارداد را با سرعت و در حجم ریالی بیشتر از ماه‌های پیش ادامه دهیم.