محمدرضا کریمی نایب رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت پتروشیمی اروندبه مناسبت گرامیداشت ۸ دی ماه روز صنعت پتروشیمی پیامی صادر فرمود.

 متن پیام بدین شرح است:

بسمه تعالی

هشتم دیماه، روز صنعت پتروشیمی، فرصت مغتنمی است تا از تلاش‌های بی‌وقفه و مجاهدت‌های صادقانه همه دست‌اندرکاران صنعت پتروشیمی کشور در جهت تأمین نیازهای کشور و توسعه اقتصاد ملی قدردانی کرد.

در سال‌های اخیر، صنعت پتروشیمی کشور با رشد و توسعه قابل توجهی همراه بوده که می‌بایست این موفقیت‌ها را مرهون سیاست‌گذاری‌های عالمانه، تلاش‌های شبانه‌روزی و مجاهدت‌های صادقانه همه دست‌اندرکاران این صنعت دانست.

اینک و در آستانه این روز بزرگ در تقویم صنعت کشور، با موافقت اصولی وزارت نفت، توسعه‌ی شرکت پتروشیمی اروند با احداث واحد ۳۰۰ هزارتنی PVC وارد فاز عملیاتی خواهد شد تا پتروشیمی اروند به یکی از بزرگترین تولیدکنندگان زنجیره پی‌وی‌سی و کلر غرب آسیا بدل شود.

با بهره برداری از این طرح بزرگ و تحقق بیش از ۳ میلیون تن محصول در پتروشیمی اروند، تولید گریدهای مورد نیاز کشور در زنجیره کلر و PVC دستور کار قرار خواهد گرفت تا علاوه بر خودکفایی کشور و توسعه‌ی صنایع پایین دستی، ایران اسلامی از واردات این محصولات بی نیاز گردد.

در پایان،  بر خود لازم می‌دانم از همه دست‌اندرکاران و مجاهدان صنعت پتروشیمی کشور و شرکت پتروشیمی اروند صمیمانه تقدیر و تشکر نمایم. امید است با همت و تلاش همه دست‌اندرکاران صنعت پتروشیمی، شاهد رشد و توسعه روزافزون این صنعت و تأمین نیازهای اساسی کشور در این حوزه باشیم.

محمدرضا کریمی
نایب رییس هیات مدیره و مدیرعامل
شرکت پتروشیمی اروند