پتروشیمی شیراز در راستای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی خود، با مشارکت در آزادی ۲۲۰ زندانی جرایم غیرعمد، گامی ارزشمند در جهت حمایت از نیازمندان و تقویت بنیان خانواده‌ها برداشت.

۲۲۰ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد استان فارس که شامل ۲۱۲ نفر آقا و ۸ خانم با همت خیرین و مشارکت‌ شرکت پتروشیمی شیراز، آزاد و به آغوش گرم خانواده‌های خود بازگشتند. این اقدام که در چارچوب شانزدهمین مرحله پویش نذر رهایی صورت گرفت، مرهمی بر زخم کهنه خانواده‌های این زندانیان بود و بار دیگر جلوه‌ای از نوعدوستی و همدلی مردم ایران را به نمایش گذاشت.

آزادی این زندانیان که در مجموع بیش از ۸۰۰ میلیارد تومان بدهی داشتند، حاصل تلاش‌های ستاد دیه استان، رضایت ۳۵۰ میلیارد تومانی شکات پرونده، ارائه تسهیلات بانکی، مساعدت آستان قدس رضوی، حرم مطهر شاهچراغ و کمک‌های خیرین از جمله شرکت پتروشیمی شیراز بود.

پتروشیمی شیراز در راستای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی خود و در این اقدام خداپسندانه، با پرداخت مبلغ ۵ میلیارد ریال زمینه آزادی تعدادی از زندانیان جرایم غیرعمد را فراهم کرد.

مهندس حیدرنیا، مدیرعامل شرکت پتروشیمی شیراز، در این خصوص اظهار داشت: “ما در شرکت پتروشیمی شیراز همواره در تلاشیم تا در کنار فعالیت‌های تولیدی و اقتصادی خود، به ایفای نقش موثر در زمینه مسئولیت‌های اجتماعی نیز بپردازیم. آزادی زندانیان جرایم غیرعمد یکی از اقداماتی است که در این راستا انجام می‌دهیم و خوشحالیم که در این امر خداپسندانه سهمی داشته‌ایم.” وی افزود: “امیدواریم با کمک و همت خیرین و نیکوکاران، شاهد آزادی هرچه بیشتر زندانیان جرایم غیرعمد و بازگشت آنها به آغوش خانواده‌هایشان باشیم.” لازم به ذکر است که سال گذشته نیز با کمک خیرین، ۶۶۰ زندانی مالی با مجموع بدهی ۱۷۰۰ میلیارد تومان از زندان‌های فارس آزاد شده بودند.

در حال حاضر ۸۷۰ زندانی جرایم غیرعمد در زندان‌های استان فارس حضور دارند که با همت و کمک خیرین، امید به آزادی آنها نیز زنده خواهد ماند و به زودی ۲۲۶ نفر دیگر از این زندانیان با کمک خیرین از جمله شرکت پتروشیمی شیراز به آغوش خانواده باز خواهند گشت.

این اقدام خداپسندانه شرکت پتروشیمی شیراز که در راستای عمل به تعهدات اجتماعی خود و کمک به نیازمندان و خانواده‌های زندانیان جرایم غیرعمد انجام شده، جای تقدیر و تحسین دارد.